Komunikaty duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Penitencjaria Apostolska przedłużyła na cały miesiąc listopad tego roku możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

3. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 18 listopada o godz. 17.00.

4. W następną niedzielę, 21 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

5. Zapraszamy na kiermasz owoców i soków, który będzie trwał do godz. 14.00.

6. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w środę, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • w czwartek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.