Komunikaty duszpasterskie – XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopada 2022 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00.

3. Chór Dziewczęcy Strumieni – Szkoły Podstawowej i Liceum Stowarzyszenia Sternik wraz z Centrum kultury Wilanów serdecznie zaprasza na „Listopadowy wieczór pieśni polskiej”. Koncert ten odbędzie się po niedzielnej mszy o godz. 18.00. Podczas koncertu uczennice Szkoły Strumienie, pod kierunkiem Karoliny Miki wykonają zarówno polskie pieśni patriotyczne, żołnierskie, religijne, jak też ukochane przez wszystkich pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Mamy nadzieję, że ten muzyczny wieczór będzie miłym zwieńczeniem listopadowych obchodów Święta Niepodległości.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w listopadzie w intencji: o łaskę nieba dla dusz w czyśćcu cierpiących. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

5. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 17 listopada br., o godz. 17.00.

6. W naszej parafii rozpoczęła działalnośćgrupa AA. Spotkania odbywają się we wtorki w godz. 19.00.-20.30 w Kanonii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. Zapraszamy na kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca 2023 roku. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się, ponieważ ze względu na warsztatowy charakter kursu zajęcia odbywają się w małej grupie uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty.

8. W niedzielę, 20 listopada przed Mszą świętą o godz. 8.30, zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie świętego Ojca Pio. Na wszystkich Mszach świętych kazania na temat „Ojciec Pio jako dar Opatrzności Bożej dla zbawienia dusz ludzkich, w trudnych dzisiejszych czasach” będzie głosił o. Józef Maria Zderkiewicz ze Zgromadzenia Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego.

9. Uroczysta Msza św. w intencji chóru parafialnego „SanctaeAnnae” oraz  „Cameraty Wilanowskiej”, z okazji święta patronalnego św. Cecylii, zostanie odprawiona 20 listopada br. o godz. 10.00. Opieka artystyczna: Natalia i Leszek Knyziakowie.

10. Również w następną niedzielę będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

11. Galeria „Dzwonnica” zaprasza na nową wystawę malarstwa Czesława Piotra Szczepańskiego i Grażyny Skrzypczyk-Szczepańskiej. Prace są prezentowane w każdą niedzielę do końca grudnia.”

12. W grudniu i styczniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

13. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w czwartek,17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • w piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.