KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

• Trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia, w niedzielę 20 listopada w naszej parafii.

– Dziś, w imieniu całej parafii LEGION MARYI dziękować będzie za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski.
    – W poniedziałek, piąty dzień nowenny będzie przebłaganiem za narodowe grzechy. Na ten dzień zapraszamy
    ŻYWY RÓŻANIEC.
    – We wtorek, szósty dzień nowenny będzie modlitwą o wyrzeczenie się złego ducha i wszystkich jego spraw. Zapraszamy CHÓR PARAFIALNY.
    – W środę, siódmy dzień nowenny wierni przyrzekną, że będą pełnić wolę Jezusa Chrystusa Króla, zapraszamy RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH.
    – W czwartek, ósmy dzień nowenny wierni przyrzekną, że będą budować Królestwo Jezusa Chrystusa Króla w naszym Narodzie, zapraszamy AKCJĘ KATOLICKĄ.
    – W piątek, ostatni dzień nowenny będzie podsumowaniem dni modlitwy, a jego tematem będą słowa: „Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie”, zapraszamy BRACTWO ADORACYJNE.

• Dziś, na Mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy chór archikatedry lwowskiej im. Jana Pawła II. Po Mszy św. zapraszamy na krótki koncert.
  • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00 w kościele.
  • Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00, w Kanonii.
  • Młodzież licealną, studencką i pracującą zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 17 listopada o godz. 19.00 do dzwonnicy.
  • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę 19 listopada o godz. 19.00 do dzwonnicy.
  • W związku ze świętem „Matki Bożej Miłosiernej”, wspólnota „Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej” zaprasza na spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w środę, 16 listopada o godz. 18.30 zaraz po Mszy św. wieczornej.
  • Wspólnota „Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej” zaprasza na uroczyste zakończenie „Roku Bożego Miłosierdzia”, w następna niedzielę, 20 listopada o godz. 14.45. Spotkanie odbędzie się w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
  • W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w czwartek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– w sobotę, 19 listopada, wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.