Komunikaty duszpasterskie – XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi kolejne „Niedzielne Bliskie Warsztaty Rodzinne”. Listopadowa edycja nosi tytuł „Serce pamięta”. Chcemy wspólnie z wami uczcić pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału. Czekamy na całe rodziny o godzinie 12.30. Zbiórka przy dzwonnicy. Szczegóły na plakatach.

3. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w listopadzie w intencji: o łaskę nieba dla dusz w czyśćcu cierpiących. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

4. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00. w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

5. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, o godz. 18.00. Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

6. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe w najbliższy czwartek, 10 listopada br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00., po Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a po nim spotkanie formacyjne w Kanonii.

7. Narodowe święto Niepodległości przypada w piątek, 11 listopada br., w tym dniu o godz. 10.00., w Świątyni Opatrzności Bożej Jego Eminencja Kazimierz Kard. Nycz odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00. rozpocznie się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Requiem dla świata”. Zaproszenie na Mszę św. i koncert Można odbierać w zakrystii.

8. W sobotę, 12 listopada od godz. 9.30. do 18.00. w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia, czyli jednodniowe rekolekcje dla wszystkich chętnych. Przeprowadzi go Duchowa Rodzina Przenajświętszej Krwi. Chętnych zapraszamy do zakrystii. Natomiast 13 listopada Duchowa Rodzina Przenajświętszej Krwi zaprasza na „Niedzielę Misyjną”. W trakcie kazań usłyszymy przesłanie o Miłości Boga Ojca. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

9. Chór Dziewczęcy Strumieni – Szkoły Podstawowej i Liceum Stowarzyszenia Sternik wraz z Centrum kultury Wilanów serdecznie zaprasza na „Listopadowy wieczór pieśni polskiej”. Koncert ten odbędzie się w kościele Św. Anny w Wilanowie 13 listopada po niedzielnej mszy o godzinie 18.00. Podczas koncertu uczennice Szkoły Strumienie, pod kierunkiem Karoliny Miki wykonają zarówno polskie pieśni patriotyczne, żołnierskie, religijne, jak też ukochane przez wszystkich pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Mamy nadzieję, że ten muzyczny wieczór będzie miłym zwieńczeniem listopadowych obchodów Święta Niepodległości.

10. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w środę, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w czwartek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,
  • w piątek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tour, biskupa,
  • w sobotę, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Genowefa Rybarczyk,
  • śp. Sławomir Marian Różyc,
  • śp. Barbara Kobielska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.