Komunikaty duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 31 października 2021 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

5. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00., w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

6. We wtorek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – po Mszy św. o godz. 18.00. odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

7. We wtorek, 2 listopada br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 17.30.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz.17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz.12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz.16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 listopada, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy jedną część Różańca.

9. Z piątku, 5 listopada na sobotę, 6 listopada, w naszej parafii, odbędzie się trzecia Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „powstrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i FB.

10. Centrum Kultury Wilanów i Oficyna Wydawnicza Multico zapraszają na spotkanie z Panem Wojciechem Parzyńskim, autorem książki „Wilanów to nie tylko obecni mieszkańcy. Cmentarz Wilanowski 1816-2016” w środę, 3 listopada br., o godz. 18.00. przy ul. Kolegiackiej 3.

11. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych,
  • we wtorek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,
  • w czwartek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.