Komunikaty duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 04 listopada 2018 roku

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca listopada. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś przed Mszą św. o godz. 18.00. zostaną wprowadzone do świątyni relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego w latach 1862 – 1895. Za obronę praw Kościoła i Ojczyzny został przez władze carskie skazany na wygnanie w głąb Rosji, gdzie spędził 20 lat. Zmarł w Krakowie nie mogąc wrócić do swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

3. Do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. W poniedziałek, 5 listopada br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Po Mszy św. odmówimy Litanię do Ducha Świętego, a po niej ks. Tomasz wygłosi konferencję o Duchu Świętym pt. „Duch Święty w Biblii”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek, 7 listopada br., o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. W intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 17.30.

6. W sobotę, 10 listopada br. siostra Rafaela organizuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych pielgrzymkę do Sokółki, miejsca cudu Eucharystycznego. Zaplanowany jest pobyt w synagodze żydowskiej w Tykocinie oraz na Górze Krzyży i w Świętej Wodzie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u s. Rafaeli w niedzielę po Mszy św. o 11.30., oraz po różańcu dla dzieci tj. w poniedziałek, wtorek i w czwartek ok godz. 18,00. Zapraszamy.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 11 listopada br., o godz. 11.00., w kościele.

8. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we wtorek, 20 listopada 2018r. Zapisy i informacje o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty – Małżeństwo.

9. Za tydzień będziemy przeżywali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz trzeci, w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie zapalona Świeca Niepodległości, ofiarowana Warszawie w 1867 r. przez papieża Piusa IX, obdarzonego przez naszych przodków mianem Defensor Poloniae (obrońca Polski), z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. Zamysłem Centrum Opatrzności Bożej jest, aby replika Świecy Niepodległości znalazła się w polskich domach i była zapalona 11 listopada 2018 r. w naszych oknach. Do Świecy Niepodległości dołączony jest Akt Dziękczynienia Polski oraz formularz do wpisania osobistych intencji, które będą uroczyście złożone przy ołtarzu głównym Świątyni Opatrzności w dniu 11 listopada 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00. Dobrowolny datek za świecę stanowi cegiełkę na wystrój organizowanego przy Świątyni Opatrzności Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, a także prace wykończeniowe Świątyni. Świecę można nabyć przed kościołem. Dystrybucją zajmuje się Akcja Katolicka

10. Zapraszamy na wieczór uwielbienia i świadectw przygotowany przez grupę młodzieży naszej parafii oraz wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca, który odbędzie się wniedzielę, 25 listopada br. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00. W związku z wieczorem uwielbienia Msza św. o godz. 20.00. rozpocznie się o godz.20.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

– w piątek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w sobotę, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W czasie zbiórki na Fundację Dzieło Nowego tysiąclecia zebraliśmy 3844. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian

– śp. Zenona Rybarczyka,

– śp. Kazimierza Kraszewskiego,

– śp. Mieczysława Wrotek,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.