Komunikaty duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 roku

1. Nabożeństwo różańcowezostanie odprawione o godz.17.00, a po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

5. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

6. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we wtorek, 20 listopada 2018r. Zapisy i informacje o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty – Małżeństwo.

7. W sobotę, 10 listopada br. siostra Rafaela organizuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu Eucharystycznego. Zaplanowany jest pobyt w synagodze żydowskiej w Tykocinie oraz na Górze Krzyży i w Świętej Wodzie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u s. Rafaeli w niedzielę po Mszy św. o 11.30., oraz po różańcu dla dzieci tj. w poniedziałek, wtorek i w czwartek ok godz. 18,00. Zapraszamy.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 listopada i w piątek 2 listopada ze względu na przypadające w tych dniach uroczystości nie można odprawiać Mszy św. wotywnych. W sobotę, 3 listopada, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

9. W pierwszy piątek miesiąca, 2 listopada br., po Mszy św. o godz. 18.00. zostanie odprawione, przed Najświętszym Sakramentem Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym wraz z Księdzem Opiekunem. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu, odprawiane jest cyklicznie, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

10. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na pomoc misjonarzom, zebraliśmy 9664 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W przyszłą niedzielę, 4 listopada br. przed Mszą św. o godz. 18.00. zostaną wprowadzone do świątyni relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego w latach 1862 – 1895. Za obronę praw Kościoła i Ojczyzny został przez władze carskie skazany na wygnanie w głąb Rosji, gdzie spędził 20 lat. Zmarł w Krakowie nie mogąc wrócić do swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

12. Za kilkanaście dni będziemy przeżywali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz trzeci, w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie zapalona Świeca Niepodległości, ofiarowana Warszawie w 1867 r. przez papieża Piusa IX, obdarzonego przez naszych przodków mianem Defensor Poloniae (obrońca Polski), z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. Zamysłem Centrum Opatrzności Bożej jest, aby replika Świecy Niepodległości znalazła się w polskich domach i była zapalona 11 listopada 2018 r. w naszych oknach. Do Świecy Niepodległości dołączony jest Akt Dziękczynienia Polski oraz formularz do wpisania osobistych intencji, które będą uroczyście złożone przy ołtarzu głównym Świątyni Opatrzności w dniu 11 listopada 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00. Dobrowolny datek za świecę stanowi cegiełkę na wystrój organizowanego przy Świątyni Opatrzności Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, a także prace wykończeniowe Świątyni. Świecę można nabyć przed kościołem. Dystrybucją zajmuje się Akcja Katolicka.