Komunikaty duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2019 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Czwarte spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w poniedziałek, 28 października br., o godz. 19.00.

3. W piątek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

5. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

6. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00., w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 listopada i w sobotę 2 listopada, ze względu na przypadające w tych dniach uroczystości nie można odprawiać Mszy św. wotywnych. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wraz z Kapłanem poprowadzi nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu a w sobotę nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 7.00. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona jedna część Różańca, po czym nastąpi piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną przez księdza tajemnicą Różańca świętego.

8. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na pomoc misjonarzom, zebraliśmy 10542 PLN i 25 €. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież, studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne do naszego chóru parafialnego. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz.18.30. w dzwonnicy, na pierwszym piętrze. Szczegółowe informacje można uzyskać u państwa organistów.

10. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkania grupy modlitewnej ,,Przyjaciele Oblubieńca”. Spotkania odbywają się w środy o godz. 19.00. w dzwonnicy. Szczegółowych informacji na temat spotkań udziela ks. Michał, który opiekuje się tą grupą.