Komunikaty duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2020 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W następną niedzielę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. i 20.00. Po Mszy św. o godz. 11.30., wyruszy procesja wokół kościoła, modląc się za naszych zmarłych. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, odpust za zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad. Osoby chore i starsze nie muszą osobiście odwiedzić cmentarza, zwłaszcza, gdy z powodu restrykcji nie mogą opuścić domu, pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki.

4. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

5. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00., w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

6. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na pomoc misjonarzom, zebraliśmy 3543 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Siostry Pasjonistki z naszej parafii w imieniu sióstr misjonarek z Kamerunu bardzo dziękują wszystkim tym, którzy wspomogli misje tzn. ofiarowali na fanty pączki i nowe rzeczy z hurtowni oraz ofiary pieniężne. Siostry zebrały 2663 PLN. Środki zostały przeznaczone dla dzieci z Kamerunu, gdzie siostry prowadzą szkołę i przedszkole. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi dobroć i ofiarność serca.

8. W tym tygodniu, 28 października, przypada, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.