Komunikaty duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

5. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00., w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 8250 PLN na potrzeby misji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.

7. Siostry katechetki serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu misyjnym, w czasie którego zebrano 4011 PLN. Zebrane pieniądze zostały  przeznaczone na szkołę i przedszkole w Kamerunie, prowadzone przez siostry Pasjonistki.

8. W tym tygodniu, w czwartek 28 października, przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Przed kościołem oficyna wydawnicza Multico prowadzi sprzedaż książki pana Wojciecha Parzyńskiego pt.: „Wilanów to nie tylko obecni mieszkańcy. Cmentarz wilanowski 1816-2016.”, w promocyjnej cenie 80 PLN.

10. Przed dzwonnicą trwa kiermasz soków i owoców na, który serdecznie zapraszamy.