Komunikaty duszpasterskie – XXX Niedziela zwykła – 23 października 2022 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych.

2. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w październiku w intencji: o miłość, pokój i wierność wartościom chrześcijańskim w rodzinach. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz.17.30. Zachęcamy wszystkich młodych i starszych do włączania się do istniejących Kół Żywego Różańca lub tworzenia nowych. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem w tych trudnych czasach.

3. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona o godz. 20.00.

4. We wtorek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

6. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

7. Przyjaciele Oblubieńca wraz z zespołem Wojowników Maryi serdecznie zapraszają na wieczór uwielbienia 27 października o godzinie 21.00.

8. Kierownictwo Komisariatu Policji Warszawa Wilanów, w dniu 28 października o godz. 17.00. zaprasza na przeprowadzenie debaty społecznej z udziałem mieszkańców Wilanowa, która odbędzie się w Wieczerniku. Głównym celem debaty jest wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją o występujących zagrożeniach. W ramach spotkania zostaną poruszone sposoby działania sprawców przestępstw, oszustw oraz przekazane informacje jak mieszkańcy powinni się zachować w danej sytuacji. Planujemy również rozpocząć dyskusję i poruszyć kwestie bezpieczeństwa widziane oczami mieszkańców. Zależy nam na tym, żeby z jednej strony mieszkańcy ocenili pracę Policji, a z drugiej wskazali problemy, które ich zdaniem powinny zostać rozwiązane. Zakładamy, że przedmiotowa dyskusja pozwoli na szybkie i sprawne załatwienie spraw związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem lub skierowanie Państwa do odpowiedniej instytucji w razie potrzeby.

9. Zapraszamy na kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca 2023 roku. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się, ponieważ ze względu na warsztatowy charakter kursu zajęcia odbywają się w małej grupie uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty.

10. Osoby pragnące dołączyć do Kół Żywego Różańca mogą zgłaszać się przy wyjściu z kościoła u członków róż różańcowych. Serdecznie zachęcamy do podjęcia modlitwy różańcowej przez wszystkich, bez względu na wiek, którzy pragną swoją modlitwą wspierać Kościół i naszą Ojczyznę.

11. Narodowe święto Niepodległości przypada w piątek, 11 listopada br., w tym dniu o godz. 10.00, w Świątyni Opatrzności Bożej Jego Eminencja Kazimierz Kard. Nycz odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny a o godz. 17.00 rozpocznie się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Requiem dla świata”. Zaproszenie na Mszę św. i koncert Można odbierać w zakrystii.

12. Przed dzwonnicą trwa kiermasz soków i owoców, na który serdecznie zapraszamy.

13. W tym tygodniu, w czwartek 28 października, przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

14. Pracownicy Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego prowadzą przed kościołem kwestę na potrzeby szkoły, w której uczniami są dzieci z głębokim autyzmem.