Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 rok

1. Nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. Drugie spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się we wtorek, 15 października br., o godz. 19.00. Osoby chętnie mogą jeszcze dołączyć do rekolekcji. Serdecznie zapraszamy.

4. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkania grupy modlitewnej ,,Przyjaciele Oblubieńca”. Spotkania odbywają się w środy o godz.19.00. w dzwonnicy. Szczegółowych informacji na temat spotkań udziela ks. Michał, który opiekuje się tą grupą.

5. Siostry Pasjonistki serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli misje: ofiarując fanty, składając ofiary pieniężne czy biorąc udział w loterii misyjnej. Siostry zebrały 3 021 PLN, które zostały przeznaczone dla dzieci do Kamerunu, gdzie siostry prowadzą szkołę i przedszkole. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 17 października o godz. 18.00. Na Mszę św. zapraszamy członków Bractwa, wszystkie osoby włączające się w adorację jak również osoby pragnące wstąpić do Bractwa.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avilla, dziewicy i Doktora Kościoła,w środę,16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • w czwartek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • w piątek, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • w sobotę, 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misji.