Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2020 rok

1. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz. 17.00., a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy we wtorki i czwartki o godz.17.30.

4. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 15 października o godz. 18.00. Na Mszę św. zapraszamy członków Bractwa, wszystkie osoby włączające się w adorację jak również osoby pragnące wstąpić do Bractwa.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w wtorek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
  • w czwartek, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avilla, dziewicy i Doktora Kościoła,
  • w piątek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • w sobotę, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misji.