Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 06 października 2019 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00., a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.17.30.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00., w kościele. W czasie Mszy św. o godz. 11.30., zostaną poświęcone różańce dla dzieci komunijnych.

4. Również dzisiaj odbędzie się loteria misyjna. Dochód z loterii przeznaczony jest na misje w Kamerunie gdzie siostry pasjonistki prowadzą szkołę i przedszkole.

5. W poniedziałek, 7 października br., we wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Msza św. w intencji członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy św., zelatorki Kół zapraszają na spotkanie w dzwonnicy.

6. Również w ten poniedziałek, 7 października br., Mszą św. o godz. 18.00., rozpoczniemy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym tzw. REO. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie wprowadzające. Serdecznie zachęcamy młodzież i dorosłych do podjęcia tych rekolekcji, składających się z 11spotkań. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Więcej informacji, wraz z zaproszeniem i świadectwem audiowizualnym, na stronie i facebooku naszej parafii.

7. Jak co roku, nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę, 13 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie udziału w Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

8. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkania grupy modlitewnej ,,Przyjaciele Oblubieńca”. Spotkania odbywają się w środy o godz.19.00. w dzwonnicy. Szczegółowych informacji na temat spotkań udziela ks. Michał, który opiekuje się tą grupą.

9. W przyszłą niedzielę, 13 października br., będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem Pontyfikatu św. Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Stanisława Czarnieckiego,
  • śp. Mirosława Telko,
  • śp. Wojciecha Sołtana,
  • śp. Alojzego Czecha,
  • śp. Irenę Sutkowską,
  • śp. Andrzeja Jagodzińskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.