Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00., a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy we wtorki i czwartki o godz.17.30.

3. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, 6 października, zapraszamy rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od Boga i Kościoła, na godz.17.30.

5. W środę, 7 października br., we wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Kół Żywego Różańca.

6. W piątek 9 października do naszej parafii przybędzie z Figura Matki Bożej Różańcowej, która pozostanie z nami do 13 października. Figurę powitamy o godz. 16.45, a następnie o godz. 17.00 będzie Msza święta. Plan pielgrzymki Figury MB Różańcowej jest zamieszczony w Klimatach św. Anny oraz na stronie internetowej naszaj parafii.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 5 października, wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  • w środę, 7 października, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.

8. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1750 PLN na pomoc poszkodowanym w wyniku pożarów na wyspie Lesbos. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz owoców i soków naturalnych, który ma miejsce przed Dzwonnicą.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Janinę Jachołkowską,
  • śp. Janusza Walkiewicza,
  • śp. Stanisława Rybarczyka,
  • śp. Damiana Mioduskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.