Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2.  W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

W czwartek, 6 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 7 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w październiku w intencji: o miłość, pokój i wierność wartościom chrześcijańskim w rodzinach. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00.  Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz.17.30.

4.  Już dzisiaj, o godz. 12.30 odbędą się pierwsze Niedzielne Bliskie Warsztaty Rodzinne „Trzymajmy się różańca”. Zbiórka o godz. 12.30, przy dzwonnicy.  Warsztaty poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

5. Msza Święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, o godz. 18-stej. Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

6. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, zapraszamy rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od Boga i Kościoła, na godz.17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona o godz. 18.00.

7.. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 7 września br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

8. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek, 6 października o godz. 19.00, w kanonii. Kolejne spotkania będą odbywały się w wybrane czwartki.

9. W piątek, 7 października br., we wspomnienie Majśw. Maryi Panny Różańcowej o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Kół Żywego Różańca.

10. Serdecznie zapraszamy młodzież od siódmej klasy do maturalnej na spotkania, które będą odbywały się w piątki o godz. 19:00. Pierwsze takie spotkanie już 7 października w kanonii.

11. Siostry Katechetki z naszej parafii organizują pielgrzymkę do Lichenia dla dzieci i ich Rodzin w sobotę, 8 października. Wyjazd o 6.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u sióstr katechetek lub w zakrystii u s. Jakubiny.

12. Kierownictwo Komisariatu Policji Warszawa Wilanów, w dniu 21 października o godz. 17.00. zaprasza na przeprowadzenie debaty społecznej z udziałem mieszkańców Wilanowa. Głównym celem debaty jest wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją o występujących zagrożeniach. W ramach spotkania zostaną poruszone sposoby działania sprawców przestępstw, oszustw oraz przekazane informacje jak mieszkańcy powinni się zachować w powyższej sytuacji. Planujemy również rozpocząć dyskusję i poruszyć kwestie bezpieczeństwa widziane oczami mieszkańców. Zależy nam na tym, żeby z jednej strony mieszkańcy ocenili pracę Policji, a z drugiej wskazali problemy, które ich zdaniem powinny zostać rozwiązane. Zakładamy, że przedmiotowa dyskusja pozwoli na szybkie i sprawne załatwienie spraw związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem lub skierowanie Państwa do odpowiedniej instytucji w razie potrzeby.

13. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. Najbliższa Msza będzie odprawiona 23 października br.

14. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 15.00

15. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w środę, 5 października, wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  • w piątek, 7 października, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.

16. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Krzysztofa Groniowskiego,
  • śp. Leszka Wójcika.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen