Komunikaty duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 rok

1. Nabożeństwo uwielbieniowe zostanie odprawione o godz. 17.00., a po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00., a w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.17.30.

3. W poniedziałek 7 października we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej zostanie odprawiona Msza SW. O godzinie 18.00. Zelatorki i Członków Kol Żywego Różańca po Mszy św. serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dzwonnicy.

4. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, 1 października, zapraszamy Rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od Boga i Kościoła, na godz.17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona tym razem o godz.17.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 3 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.17.00., a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 4 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz.12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz.16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Pragniemy zachęcić wszystkich parafian do włączenia się do odprawianego w naszym kościele Nabożeństwa Pierwszo-sobotniego, którego intencją jest wynagradzanie za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 7.00. Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmawiamy jedną część różańca, a następnie podejmujemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy nad wskazaną przez kapłana tajemnicą różańca świętego. Odprawianie pierwszych pięciu kolejnych sobót miesiąca można rozpocząć w dowolnym dla siebie czasie.

6. Jak co roku, nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w niedzielę, 13 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Siostry Katechetki organizują pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę, dniu 5 października. Jeszcze jest kilka miejsc wolnych, zapraszamy dzieci i dorosłych. Zapisy u sióstr katechetek lub w zakrystii u s. Melanii.

8. W niedzielę, 6 października o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Podczas Mszy św. o 11:30 będą poświęcone różańce dla dzieci komunijnych.

9. W przyszłą niedzielę tj. 6 października Siostry katechetki z naszej parafii  zapraszają na loterię misyjną. Dochód z loterii jest przeznaczony na misje do Kamerunu, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą szkołę i przedszkole, utrzymywane z datków. Siostry proszą o pomoc w tym szlachetnym przedsięwzięciu, można przynosić rzeczy na fanty i wziąć udział w loterii.

10. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz owoców i soków naturalnych, który ma miejsce przed Dzwonnicą.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  • we wtorek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła,
  • w środę, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,
  • w piątek, 4 października, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
  • w sobotę, 5 października, wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.