Komunikaty duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła – 24 września 2023 r.

1. Nabożeństwo Uwielbieniowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnych do I Komunii św. odbędzie się w dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży chcącej przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie w czwartek, 28 września o godz. 19.00. w kanonii. Zapraszamy zainteresowanych.

4. 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00. na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, aby odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Włączamy się do tej akcji i zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 15.00. wszystkich parafian do modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżach na ulicy Obornickiej o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata.

5. Bractwo Adoracyjne organizujące w naszej parafii Adorację Najświętszego Sakramentu, apeluje do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa. Pragniemy poszerzyć obecną Adorację o wtorek od 7.30. do 19.00. Obecnie Adorujemy Pana Jezusa w środę od 7.30. do 21.00., w czwartek od 7.30. do 24.00., a w piątek od 7.30. do 19.00. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi przynajmniej jednej godziny w tygodniu. Chętnych prosimy o kontakt pod wskazany numer telefonu (tel. 604 071 068), wrzucenie zgłoszenia do skrzyneczki na stoliku przy wyjściu z kościoła lub zostawianie informacji w zakrystii.

6. W następną niedzielę, 1 października rozpoczynamy nowy cykl „Bliskich Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych”. To okazja do wspólnej twórczości, zabawy i modlitwy. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dzieci wraz z Rodzicami na pierwsze powakacyjne spotkanie poświęcone modlitwie różańcowej „Otuleni Miłością Maryi”. Spotykamy się jak zwykle w salkach kanonii, około 12.30. Warsztaty potrwają około półtorej godziny. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa.

7. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: aby Naród polski powrócił do chrześcijańskich korzeni i troszczył się o przyszłość swojej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

8. Po długiej przerwie związanej z pandemią, nasza parafia powraca do tradycji         organizacji Jubileuszu Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 22 października br. o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojego udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji – w kancelarii parafialnej.

9. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w niedzielę, 24 września, o godz. 20.00. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania w scholi gregoriańskiej. Bliższe informacje u naszych organistów.

10. Galeria Dzwonnica w dniach od 1 września do 31 października br. zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kryńskiego.

11. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

12.W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
  • w środę, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  • w czwartek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • w piątek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  •  w sobotę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym   rodzinnym i zawodowym.