Komunikaty duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 rok

Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

Trzecie spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w poniedziałek, 21 października br., o godz. 19.00. Osoby chętnie mogą jeszcze dołączyć do rekolekcji. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00., w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

W tym tygodniu we wtorek, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

W zeszłą niedzielę członkowie Akcji Katolickiej zebrali 4075 PLN na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.