Komunikaty duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 rok

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych.

2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W niedzielę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. i 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach. Procesja jak i Msza św. na cmentarzy odbędą się o ile nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia sanitarne.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

5. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

6. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00., w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

7. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2230 PLN na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać

8. Siostry katechetki z naszej parafii  zorganizowały loterię misyjną, dochód będzie przeznaczony na misje w Kamerunie, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą szkołę i przedszkole, które utrzymują z ofiar wiernych. Siostry bardzo proszą o pomoc w tym szlachetnym przedsięwzięciu: rzeczy na fanty są nowe z hurtowni a pączki z piekarni – siostry serdecznie zapraszają do udziału w loterii.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kanetego, kapłana,
  • w czwartek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.

10, Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.