Komunikaty duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła – 16 października 2022 r.

1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

2. Msza św. w intencji członków Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, 20 października br., o godz. 18.00.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w październiku w intencji: o miłość, pokój i wierność wartościom chrześcijańskim w rodzinach. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz.17.30. Zachęcamy wszystkich młodych i starszych do włączania się do istniejących Kół Żywego Różańca lub tworzenia nowych. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem w tych trudnych czasach.

4. Rozpoczęliśmy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Informacji na temat przebiegu przygotowania udziela ks. Maciej Czapliński.

5. Serdecznie zapraszamy młodzież od siódmej klasy do maturalnej na spotkania, które będą odbywały się w piątki o godz. 19.00.

6. Kierownictwo Komisariatu Policji Warszawa Wilanów, w dniu 28 października o godz. 17.00. zaprasza na przeprowadzenie debaty społecznej z udziałem mieszkańców Wilanowa, która odbędzie się w Wieczerniku. Głównym celem debaty jest wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją o występujących zagrożeniach. W ramach spotkania zostaną poruszone sposoby działania sprawców przestępstw, oszustw oraz przekazane informacje jak mieszkańcy powinni się zachować w danej sytuacji. Planujemy również rozpocząć dyskusję i poruszyć kwestie bezpieczeństwa widziane oczami mieszkańców. Zależy nam na tym, żeby z jednej strony mieszkańcy ocenili pracę Policji, a z drugiej wskazali problemy, które ich zdaniem powinny zostać rozwiązane. Zakładamy, że przedmiotowa dyskusja pozwoli na szybkie i sprawne załatwienie spraw związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem lub skierowanie Państwa do odpowiedniej instytucji w razie potrzeby.

7. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. Najbliższa Msza będzie odprawiona 23 października br.

8. Zapraszamy na kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca 2023 roku. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się, ponieważ ze względu na warsztatowy charakter kursu zajęcia odbywają się w małej grupie uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

w poniedziałek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

• we wtorek, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • w środę, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana,
  • w czwartek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
  • w sobotę, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.