Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła – 17 września 2023 r.

1. Nieszpory  zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnych do I Komunii św. odbędzie się 24 września br., po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Bractwo Adoracyjne organizujące w naszej parafii  Adorację Najświętszego Sakramentu, apeluje do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa. Pragniemy poszerzyć obecną Adorację o wtorek od 7.30. do 19.00. Obecnie Adorujemy Pana Jezusa w środę od 7.30. do 21.00., w czwartek od 7.30. do 24.00., a w piątek od 7.30. do 19.00. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi przynajmniej jednej godziny w tygodniu. W celu koordynacji udziału prosimy o kontakt –  tel. 604 071 068 lub zostawianie informacji o chęci wstąpienia do Bractwa w zakrystii.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: aby Naród polski powrócił do chrześcijańskich korzeni i troszczył się o przyszłość swojej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

5. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży chcącej przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie w czwartek, 28 września,  o godz. 19.00. w Kanonii. Zapraszamy zainteresowanych.

6. Po długiej przerwie,  związanej z pandemią, nasza parafia powraca do tradycji organizacji Jubileuszu Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 22 października br. o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojego udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji – w kancelarii parafialnej.

7. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwartek, 22 września br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w niedzielę, 24 września, o godz.20.00. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania w scholi gregoriańskiej. Bliższe informacje u naszych organistów.

9. Na tacę z ubiegłej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, zebraliśmy 8400 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W sobotę, 9 września delegacja parafian złożyła wieniec na grobie króla Jana III. Krótka relacja z tego wydarzenia została zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii i w Klimatach. Wszystkim osobom, które złożyły ofiary na zakup wieńca składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Galeria Dzwonnica w dniach  od 1 września do 31 października br. zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kryńskiego i wystawę malarstwa  Karoliny Kowalczyk.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika,
  • w środę, 20 września, wspomnienie św. męczenników:  Andrzeja Kim Taegon, kapłana; Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy,
  • w czwartek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • w sobotę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.