Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30., po której siostry katechetki przekażą najważniejsze informacje.

3. W czwartek, 19 września br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego i o nowe powołania do Bractwa. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do Bractwa Adoracyjnego.

4. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Kandydaci i ich rodzice lub jedno z rodziców będą mieli spotkanie organizacyjne w czwartek, 26 września, o godz. 19.00. w Kanonii.

5. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we środę, 3 października br. Zapisy i informacje o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty – Małżeństwo.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 16 września, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • we wtorek, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,
  • w środę, 18 września, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
    piątek, 20 września, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona, kapłana, Pawła Chong Hasanga i towarzyszy,
  • w sobotę, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W zeszłą niedzielę na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 8403 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.