Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś i jutro przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja, Ks. Biskup Rafał Markowski.

Ks. Biskup przybędzie do naszej parafii na godz. 10.00. i będzie uczestniczył w kolejnych Mszach św.

• na Mszę św. o godz. 11.30. zapraszamy rodziny z małymi dziećmi i rodziny spodziewające się dziecka, ponieważ po tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa zgromadzonym rodzinom,
  •  o godz. 16.00. będzie miało miejsce spotkanie z Radą Parafialną i Liderami zespołów parafialnych,
  • podczas Mszy św. o godz. 18.00.  Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

W poniedziałek, 12 września, Ks. Biskup przybędzie do naszej parafii o godz. 11.00. i spotka się z Zarządem i Gronem pedagogicznym szkoły podstawowej im. Victorii Wiedeńskiej.

• o godz. 13.00. odwiedzi Dom Generalny sióstr Pasjonistek,
  • o godz. 17.00. przeprowadzi wizytację kancelarii parafialnej,
  • o godz. 18. 00. w liturgiczne wspomnienie Najśw. Imienia Maryi będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 339. rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

3. W wtorek, 13 września,  po Mszy św. o  godz.18.00, zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.Zapraszamy, wszystkich młodych sercem i duchem na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w każdą środę w kanonii o godz. 19.00.

5.Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 6 października, o godz. 19.00. w kanonii. Kolejne spotkania będą odbywały się w wybrane czwartki.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową we wrześniu: o święte i liczne powołania kapłańskie oraz zakonne. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: – w poniedziałek o godz. 16.30., – we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., – w piątek o godz.12.30., – w sobotę o godz. 7.30., – w niedzielę o godz. 14.00.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w czwartek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny   Bolesnej,
  • w piątek, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • w sobotę, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.