KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2016 r.

• W dniach 11 i 12 września gościć będziemy Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Jareckiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii.

Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy przede wszystkim osoby chore i w podeszłym wieku, którym po Mszy św., podczas nabożeństwa, Ks. Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa.
    Na tej Mszy św. sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Ośrodek wsparcia dla najuboższych
    b) Koła Żywego Różańca
    c) Legion Maryi
    d) Krąg Domowego Kościoła
    e) Rodzina Radia Maryja
    f) Rodziny Nazaretańskie
    g) Zespół prowadzący Salonik i Galerię

Po Mszy św. z udziałem dzieci, o godz. 11.30, w czasie nabożeństwa, Ks. Biskup udzieli błogosławieństwa dzieciom oraz rodzicom oczekującym potomstwa.
    a) Ministranci
    b) Lektorzy
    c) Schola Dziecięca

Po Mszy św., o godz. 13.00, udamy się w procesji na cmentarz, aby we wspólnej modlitwie polecić Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. Po procesji Ks. Biskup dokona lustracji cmentarza.
    Na Mszy św. o godz. 13.00 sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Akcja Katolicka
    b) Grupa Miłosierdzia Bożego
    c) Chór Parafialny
    d) Odnowa w Duchu Świętym

Jutro Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum na Powsinku, Szkołę im. Wiktorii Wiedeńskiej. Wieczorem odprawi Mszę św. w 333. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

• Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • We wtorek 13 września, po Mszy św. O godz. 18.00, zostanie odprawione Nabozęństwo Fatimskie.
  • Inauguracja Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Anny odbędzie się podczas uroczystej Mszy św. w najbliższy piątek, 16 września o godz. 12.00.
  • Parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na otwarte Rekolekcje z Maryją, które poprowadzi egzorcysta ks. dr Maciej Sarbinowski SDB, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie i Lądzie n. Wartą. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 września Mszą św. o godz.18.00, a zakończą w sobotę wieczornym czuwaniem z modlitwą wstawienniczą. Program rekolekcji znajduje się w „Klimatach”.
  • W niedzielę, 18 września na Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz 13.00 ks. Maciej Sarbinowski SDB wygłosi homilię oraz poprowadzi nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich parafian, również tych najmłodszych.
  • Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 18 września o godz. 11.00, w kościele.
  • Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony przez osiem tygodni metodą warsztatową, w małej grupie, wg Programu „Radość i Nadzieja”. Spotkania będą odbywać się w każdą środę, począwszy od 5 października br. Informacja o warunkach uczestnictwa, zapisach i kosztach można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce sakramenty oraz w zakrystii.
  • Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.30.
  • Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła;

– w środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża;

– w czwartek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

– w piątek, 16 września, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;

– w sobotę, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Kamil Ropski, kawaler z parafii pw. Błogosławionej Karoliny w Ełku
    Paulina Dybiec, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

Łukasz Krzysztof Lepianka, kawaler z parafii tutejszej
    Agnieszka Grażyna Karaś, panna z parafii pw. św. Elżbiety w Powsinie
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.