Komunikaty duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona o godz. 11.30.

3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła o godz. 17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek, 9 września br., wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo Różańcowe a po nim odbędzie się spotkanie formacyjne.

6. W tym tygodniu, w środę 8 września, przypada święto Narodzenia NMP. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W niedzielę, 12 września przypada 338 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Czackiej, w naszym kościele nie będzie uroczystej Mszy św. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian.

8. Zachęcamy wszystkich parafian do łączności duchowej z uczestniczącymi w uroczystościach beatyfikacyjny dzięki transmisji telewizyjnej ze Świątyni Opatrzności Bożej, która rozpocznie się o godz.12.00.

9. Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu dlatego dziś, przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na ten cel.

10. Uczestniczących w liturgii prosimy o zachowanie zasad sanitarnych: Zachowanie wskazanej odległości między osobami i nakładanie maseczek ochronnych. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, prosimy aby podchodziły jako pierwsze w procesji.

11. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz owoców i soków naturalnych, który ma miejsce przed dzwonnicą.

12. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafianina:

• śp. Renatę Leszczyńską,
  • śp. Mateusza Piotra Zawadzkiego,
  • śp. Leszka Zbigniewa Orłowskiego,
  • śp. Jerzego Wiesława Dąbrowskiego,
  • śp. Andrzeja Jarosława Kopruckiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen