Komunikaty duszpasterskie – XXIII Niedziela zwykła – 4 września 2022 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona w następną niedzielę, 4 września o godz. 11.30.

3. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 5 września br. o godz. 18.00., a po niej nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. We wtorek, 6 września br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i kościoła. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 7 września br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. W niedzielę, 11 września br. w naszej parafii odbędzie się Sakrament Bierzmowania. Ponawiamy prośbę o podjęcie modlitwy  w intencji  osób przygotowujących się do przyjęcia tego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku wystawione są wizytówki z imionami kandydatów. Za wybraną losowo osobę należy modlić się do momentu bierzmowania, dowolną modlitwą, prosząc o doświadczenie Bożej miłości, żywą wiarę i wylanie Ducha Świętego.

7. W dniach 11 i 12 września br. przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja, Ks. Biskup Rafał Markowski.

W niedzielę, 11 września, Ks. Biskup przybędzie do naszej parafii na godz. 10.00. i będzie uczestniczył w kolejnych Mszach św.

• na Mszę św. o godz. 11.30. zapraszamy rodziny z małymi dziećmi i rodziny spodziewające się dziecka, ponieważ po tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa zgromadzonym rodzinom,
  •  o godz. 16.00. będzie miało miejsce spotkanie z Radą Parafialną i Liderami zespołów parafialnych,
  • podczas Mszy św. o godz. 18.00.  Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

W poniedziałek, 12 września, Ks. Biskup przybędzie do naszej parafii o godz. 11.00.           i spotka się z Zarządem i Gronem pedagogicznym szkoły podstawowej im. Victorii Wiedeńskiej.

• o godz. 13.00. odwiedzi Dom Generalny sióstr Pasjonistek,
  • o godz. 17.00. przeprowadzi wizytację kancelarii parafialnej,
  • o godz. 18. 00. będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 339. rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową we wrześniu: o   święte i liczne powołania kapłańskie oraz zakonne. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne – w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz.12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

9. W tym tygodniu, w czwartek 8 września,  przypada święto Narodzenia NMP.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11. Przed wejściem do kościoła można złożyć podpis  udzielając poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Karny. Wprowadzenie zmian w ustawie, polegających na wprowadzeniu kar grzywny lub ograniczenia wolności,  ma na celu zahamowanie publicznych ataków na Kościół, na miejsca kultu religijnego, publicznego znieważania przedmiotów czci religijnej, ataków na Księży i na katolików.

12. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 08.00. do 14.00.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafianina:

• śp. Zofię Woźna,
  • śp. Joannę Bielowską,
  • śp. Teresę Popis,
  • śp. Bogusława Gutowskiego,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.