Komunikaty duszpasterskie – XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona w następną niedzielę, 10 września o godz. 11.30.

4. Uroczysta Msza św., w liturgiczne wspomnienie Najśw. Imienia Maryi pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kazimierza Kard. Nycza, w 340. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, we wtorek 12 września, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. W środę, 13 września,  po Mszy św. o  godz.18.00, zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek, 14 września wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a po różańcu spotkanie formacyjne w Kanonii.

7. Bractwo Adoracyjne organizujące w naszej parafii  Adorację Najświętszego Sakramentu, apeluje do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa. Pragniemy poszerzyć obecną Adorację o wtorek od 7.30. do 19.00. Obecnie Adorujemy Pana Jezusa w środę od 7.30. do 21.00., w czwartek od 7.30. do 24.00., a w piątek od 7.30. do 19.00. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi przynajmniej jednej godziny w tygodniu. W celu koordynacji udziału prosimy o kontakt –  tel. 604 071 068 lub zostawianie informacji o chęci wstąpienia do Bractwa w zakrystii.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: aby Naród polski powrócił do chrześcijańskich korzeni i troszczył się o przyszłość swojej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

9. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK DAR SERCA serdecznie zaprasza do honorowego oddawania krwi podczas akcji krwiodawstwa, zorganizowanej w ramach III Królewskiego Festiwalu Rzemiosł Dawnych w sobotę, 16 września br., w godz. 10.00.-15.00. Ambulans będzie ustawiony na Osi Głównej Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, przy kasie.

10. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży chcącej przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie w czwartek, 28 września,  o godz. 19.00. w Kanonii. Zapraszamy zainteresowanych.

11. Po długiej przerwie,  związanej z pandemią, nasza parafia powraca do tradycji organizacji Jubileuszu Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 22 października br. o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojego udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji – w kancelarii parafialnej.

12. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 08.00. do 14.00.

14. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w środę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w piątek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w sobotę, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu