Komunikaty duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 09 września 2018 roku

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych zostanie odprawiona o godz. 11.30.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

4. Uroczysta Msza św. w 335. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w środę, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. W czwartek, 13 września, po Mszy św. o godz. 18.00., zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie.

6. Organizujemy pielgrzymkę dla dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Wyjazd 15 września o godz. 8.00. powrót tego samego dnia około godz. 17.00. Koszt pielgrzymki wynosi 40 PLN. Zapisy u sióstr katechetek lub w zakrystii u s. Melanii. Szczegółowych informacji o programie pielgrzymki udzielą siostry przy zapisie na wyjazd.

7. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 16 września o godz. 11.00., w kościele.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

9. Na pomoc najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego zebraliśmy 4542 PLN i 5£. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w czwartek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,

– w piątek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w sobotę, 15 września, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.