Komunikaty duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 08 września 2019 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona dziś o godz. 11.30. W czasie Mszy zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

4. W piatek, 13 września, po Mszy św. o godz. 18.00., zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie.

5. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 15 września. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. po której siostry katechetki przekażą najważniejsze informacje.

6. Uroczysta Msza św. w 336. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w czwartek 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Rafał Markowski. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

7. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br., w naszej Ojczyźnie, z inicjatywy organizatorów „Różaniec do granic” przeprowadzona zostanie akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Ogólnopolskie spotkanie modlitewne odbędzie się na lotnisku w Kruszynie, k. Włocławka, przy krzyżu, gdzie 7 czerwca 1991 r. sprawował Eucharystię Ojciec Święty Jan Paweł II. Na to wyjątkowe wydarzenie, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, organizuje autokarową pielgrzymkę, na którą serdecznie zaprasza. Wyjazd 14 września, o godz. 7.00., z parkingu przy poczcie. Pobyt na miejscu do godz. 21.30. Planowany powrót około północy. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u Siostry Melanii w zakrystii.

8. W sobotę, 14 września br., w łączności duchowej z ogólnopolskim spotkaniem „ Polska pod Krzyżem”, będzie możliwość nocnego czuwania modlitewnego przed Najświętszym Sakramentem. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 19.45, a zakończymy 15 września Mszą Świętą o godz.7.00 rano. Na modlitwę zapraszamy wszystkich chętnych parafian w dowolnej godzinie.

9. W naszej parafii zostaną odprawione kolejne już Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje rozpoczną się 7 października, a zakończą 2 grudnia br. W tym okresie odbędzie się 11 spotkań, które poprowadzi ks. Tomasz Lis wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje adresowane są do młodzieży i dorosłych.
Więcej informacji na stronie oraz facebooku naszej parafii.

10. Komisja Wychowania Katolickiego KEP wystosowała apel do rodziców i prawnych opiekunów, przypominając, że to oni decydują o udziale dzieci w zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole. Apel ten związany jest z planowanym wprowadzeniem do szkół szeroko rozumianej edukacji seksualnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.katecheza.episkopat.pl.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w czwartek, 12 września, wspomnienie Najśw. Imienia Maryi,
  • w piątek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w sobotę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.