Komunikaty duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła – 3 września 2023 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 4 września br. o godz. 18.00., a po niej nabożeństwo do Ducha Świętego.

3. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona we wtorek, 5 września br., o godz. 18.00.

4. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 6 września br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5. Bractwo Adoracyjne organizujące w naszej parafii wieczystą adorację, apelujemy do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa. W celu koordynacji udziału prosimy o kontakt tel. 604 071 068 lub zostawianie informacji o chęci wstąpienia do Bractwa w zakrystii.

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona w następną niedzielę, 10 września o godz. 11.30.

7. Uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kazimierza Kard. Nycza, w 340. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, we wtorek 12 września, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: aby Naród polski powrócił do chrześcijańskich korzeni i troszczył się o przyszłość swojej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

9. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 08.00. do 14.00.

10.. W tym tygodniu, w piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP.