Komunikaty duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

1. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawianie o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2022, które rozpoczną się dziś o godz. 11.30. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

3. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona o godz.20.00.

4. W czwartek, 1 września przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny, w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 1 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 2 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00. zostanie odprawiana  Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa, prowadzone przez wspólnotę  Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej  modlitwy.

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 września, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Z piątku 2 września, na sobotę 3 września odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona w następną niedzielę, 4 września o godz. 11.30.

8. W niedzielę, 11 września br. w naszej parafii odbędzie się Sakrament Bierzmowania. Ponawiamy prośbę o podjęcie modlitwy  w intencji  osób przygotowujących się do przyjęcia tego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku wystawione są wizytówki z imionami kandydatów. Za wybraną losowo osobę należy modlić się do momentu bierzmowania, dowolną modlitwą, prosząc o doświadczenie Bożej miłości, żywą wiarę i wylanie Ducha Świętego.

9. W dniach 11 i 12 września br. przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja, Ks. Biskup Rafał Markowski.

W niedzielę, 11 września, Ks. Biskup przybędzie do naszej parafii na godz. 10.00. i będzie uczestniczył w kolejnych Mszach św.

• na Mszę św. o godz. 11.30. zapraszamy rodziny z małymi dziećmi i rodziny spodziewające się dziecka, ponieważ po tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa zgromadzonym rodzinom,
  •  o godz. 16.00. będzie miało miejsce spotkanie z Radą Parafialną i Liderami zespołów parafialnych,
  • podczas Mszy św. o godz. 18.00.  Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

W poniedziałek, 12 września, Ks. Biskup przybędzie do naszej parafii o godz. 11.00. i spotka się z Zarządem i Gronem pedagogicznym szkoły podstawowej im. Victorii Wiedeńskiej.

o godz. 13.00. odwiedzi Dom Generalny sióstr Pasjonistek,

o godz. 17.00. przeprowadzi wizytację kancelarii parafialnej,

o godz. 18. 00. będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 339. rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

10. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową we wrześniu w intencji : o   święte i liczne powołania kapłańskie oraz zakonne. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne – w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz.12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

11. W zeszłą niedzielę, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin zebraliśmy 2600 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.