Komunikaty duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 01 września 2019 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 13.00.

3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła na godz. 17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 5 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 6 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00., zostanie odprawiana Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 września, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną przez kapłana, tajemnicą różańca świętego.

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w następną niedzielę, 8 września o godz. 11.30.

7. Uroczysta Msza św. w 336. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w czwartek 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Rafał Markowski. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

8. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br., w naszej Ojczyźnie, z inicjatywy organizatorów „Różaniec do granic” przeprowadzona zostanie akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Ogólnopolskie spotkanie modlitewne odbędzie się na lotnisku w Kruszynie, k. Włocławka, przy krzyżu, gdzie 7 czerwca 1991 r. sprawował Eucharystię Ojciec Święty Jan Paweł II. Na to wyjątkowe wydarzenie, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, organizuje autokarową pielgrzymkę, na którą serdecznie zaprasza. Wyjazd 14 września, o godz. 7.00., z parkingu przy poczcie. Pobyt na miejscu do godz. 21.30. Planowany powrót około północy. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy u siostry Melanii w zakrystii.

9. W naszej parafii zostaną odprawione kolejne już Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje rozpoczną się 7 października, a zakończą 2 grudnia br. W tym okresie odbędzie się 11 spotkań, które poprowadzi ks. Tomasz Lis wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje adresowane są do młodzieży i dorosłych.
Więcej informacji na stronie oraz facebooku naszej parafii.

10. Komisja Wychowania Katolickiego KEP wystosowała apel do rodziców i prawnych opiekunów, przypominając, że to oni decydują o udziale dzieci w zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole. Apel ten związany jest z planowanym wprowadzeniem do szkół szeroko rozumianej edukacji seksualnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.katecheza.episkopat.pl.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. W zeszłą niedzielę, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin zebraliśmy 2596 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.