Komunikaty duszpasterskie – XXI Niedziela zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel.

3. 11 września br. w naszej parafii odbędzie się Sakrament Bierzmowania. Prosimy o podjęcie modlitwy w intencji osób przygotowujących się do przyjęcia tego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wystawione są wizytówki z imieniem kandydata. Za wybraną losowo osobę należy modlić się do momentu bierzmowania, dowolną modlitwą, o doświadczenie Bożej miłości, żywą wiarę i wylanie Ducha Świętego.

4. Uroczysta Msza św. w 339. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w poniedziałek 12 września, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. W dniach 11 i 12 września br., przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja, Ks. Biskup Rafał Markowski. Szczegółowy plan wizytacji zostanie podany w terminie późniejszym.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w sierpniu: o świętość kapłanów, potrzebne dary Ducha Świętego i opiekę Maryi, Matki kapłanów.  Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz.12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 22 sierpnia, wspomnienie NMP Królowej,
  • w środę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła,
  • w piątek, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej, w tym dniu nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne,
  • w sobotę, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.