Komunikaty duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. W następną niedzielę, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel.

3. Uroczysta Msza św. w 336. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w czwartek 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Rafał Markowski. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

4. W naszej parafii zostaną odprawione kolejne już Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym tzw. REO. Rekolekcje rozpoczną się 7 października, a zakończą 2 grudnia br. W tym okresie odbędzie się 11 spotkań, które poprowadzi ks. Tomasz Lis wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje adresowane są do młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na stronie oraz facebooku naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godzinach od 08.00. do 14.00.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,
  • w środę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  • w czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, królowej,
  • w sobotę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.