Komunikaty duszpasterskie – XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiane będą według porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00 i 18.00., nie będzie Mszy o godz. 20.00. Na każdej Mszy św., po komunii świętej poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.

3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. W następną niedzielę, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy na ten cel.

4. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 18 sierpnia br. o godz. 18.00.

5. Uroczysta Msza św. w 337. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w poniedziałek 12 września, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

6. W dniach 11 i 12 września br., przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja, Ks. Biskup Rafał Markowski. Szczegółowy plan wizytacji zostanie podany w terminie późniejszym.

7. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w sierpniu: o świętość kapłanów, potrzebne dary Ducha Świętego i opiekę Maryi, Matki kapłanów.  Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz.12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

8. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 08.00. do 14.00.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  • w środę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana,
  • w sobotę, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.