Komunikaty duszpasterskie – XVIII Niedziela zwykła – 31 lipca 2022 r.

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą związana jest łaska odpustu. Odpust jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię św. i odmówimy modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00.

2. Nabożeństwo ku czci św. Anny  zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Msza św. wotywną o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 18.00. Po Mszy odprawimy nabożeństwo ku czci Ducha Świętego.

4. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona we wtorek, 2 sierpnia o godz. 18.00, Przed Mszą św. rodzice modlić się będą w intencji swoich dzieci odmawiając różaniec.

5. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 3 sierpnia br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 sierpnia, o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie, a po Mszy zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek 5 sierpnia, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy wraz z Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na  Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 sierpnia, ze względu na przypadające święto nie można odprawiać Mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy sprawowanej o godz. 7.00. zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające, na które składa się odmówienie jednej części Różańca i 15 minutowe rozważanie w ciszy jednej z tajemnic Różańca Świętego.

7. Z piątku, 5 sierpnia  na sobotę, 6 sierpnia w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30. a zakończy o godz. 7.00. w sobotę. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji wraz ze świadectwem osoby, która została uzdrowiona w czasie adoracji w intencji zatrzymania aborcji,  na stronie internetowej naszej parafii i fb

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w sierpniu: o świętość kapłanów, potrzebne dary Ducha Świętego i opiekę Maryi, Matki kapłanów.  Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30, we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz.12.30, w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.30.

9. Ponawiamy zbiórkę różańców dla pogrążonych w wojnie mieszkańców Ukrainy.  Osoby mające różańce, z których nie korzystają, proszone są o złożenie tego daru w pudełku przeznaczonym na ten cel przed kaplicą św. Anny.

10. Juto, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona o godz. 16.15., w kościele. Po Mszy św. przejdziemy do kwatery grobów powstańczych, gdzie o godz. 17.00. – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

11. Jak każdego roku w Święto Przemienienia Pańskiego w sobotę, 6 sierpnia o godz. 16.00., zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
  • sobotę, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.