KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016 r. Uroczystość św. Anny patronki parafii

• Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą związana jest łaska odpustu. Odpust jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię św. i odmówimy modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00 przez ks. Jakuba Szcześniaka, Ojca Duchownego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  • Nabożeństwo ku czci św. Anny, patronki naszej parafii zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W poniedziałek pożegnaliśmy grupę pielgrzymów z Brazylii, która gościła w naszej parafii w poprzednim tygodniu. W wielu przypadkach usłyszeliśmy wiele pochlebnych słów na temat zaangażowania i troski ze strony rodzin goszczących. Wszystkim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów do swoich domów, składamy najserdeczniejsze podziękowania.
  • Uprzejmie dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w organizację pobytu brazylijskich pielgrzymów w naszej parafii. Niezmiernie doceniamy wkład i zaangażowanie wszystkich, którzy dołożyli cząstkę siebie w przygotowanie wizyty naszych zagranicznych gości. Dziękujemy członkom zespołów parafialnych, którzy prowadzili „szatnię” przed wejściem do Muzeum Króla Jana III, osobom, które były w „Recepcji” ŚDM w naszej parafii i paniom, które piekły ciasta dla naszych gości.
  • W czasie pobytu brazylijskiej grupy pielgrzymów mieliśmy możliwość zaoferowania wielu bezpłatnych atrakcji, a także obiadów na terenie naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Wilanów za przygotowane posiłki oraz umożliwienie korzystania ze stołówki w szkole podstawowej nr 261, Centrum Kultury Wilanów za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów polskiego tańca oraz współorganizację pikniku dla pielgrzymów i rodzin przyjmujących, Muzeum Króla Jana III w Wilanowie za oprowadzenie naszych gości po pałacu oraz ogrodach królewskich, a także Centrum Sportu Wilanów za udostępnienie obiektów sportowych przy ul. Wiertniczej 26.
  • W poniedziałek, 1 sierpnia, przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona o godz. 16.00. Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00 – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.
  • Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W pierwszy wtorek miesiąca modlimy się za dzieci. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dzieci a zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła i ich rodziców.
  • We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary.
  • Jak każdego roku, w Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia o godz. 19.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 sierpnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, 5 sierpnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę, 6 sierpnia, ze względu na przypadającą Uroczystość Przemienienia Pańskiego nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;

– w sobotę, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

– śp. Jana Dzięgielewskiego

– śp. Eugeniusza Wiśniewskiego

oraz za zmarłego w maju
    – śp. Kazimierza Klimkowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.