Komunikaty duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 rok

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00., a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników Powstania Warszawskiego zostanie odprawiona o godz. 16.15., na cmentarzu. Po Mszy św. przejdziemy do kwatery grobów powstańczych, gdzie o godz. 17.00. – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych Powstańców.

3. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek, 3 sierpnia br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i Kościoła. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. Jak każdego roku w Święto Przemienienia Pańskiego w piątek, 6 sierpnia o godz. 16.00., zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. Od piątku, 6 sierpnia br., naszą duchową pielgrzymkę do Sanktuarium Jasnogórskiego przeżywać będziemy odmawiając różaniec. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie, za wyjątkiem najbliższego piątku i soboty, po Mszy św. o godz. 17.00. – chodząc wokół kościoła.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 sierpnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, 6 sierpnia, ze względu na przypadające Święto Przemienienia Pańskiego nie można celebrować Mszy św. wotywnej o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Msza Święta w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Niej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W sobotę, 7 sierpnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a po niej nabożeństwo wynagradzające.

8. Przed kościołem można nabyć plakaty beatyfikacyjne z wizerunkiem kard. Stefana Wyszyńskiego oraz album o Prymasie Tysiąclecia.

9. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz będzie trwał do godz. 14.00.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
– w środę, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
– w piątek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.