Komunikaty duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 04 sierpnia 2019 rok

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w jutro o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 6 sierpnia br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i Kościoła. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. Od wtorku, 6 sierpnia br., naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrażać będziemy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie, za wyjątkiem soboty, po Mszy św. o godz. 17.00. – chodząc wokół kościoła.

5. Jak każdego roku w Święto Przemienienia Pańskiego, w następny wtorek, 6 sierpnia o godz. 16.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego,
  • w czwartek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana,
    -w piątek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafianina

• śp. Marcelego Drozda,
  • śp. Henrykę Barbarę Borkowską,
  • śp. Marię Janinę Fiderkiewicz.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen