Komunikaty duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 rok – Uroczystość odpustowa św. Anny

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą związana jest łaska odpustu. Odpust jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię św. i odmówimy modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00.

2. Nabożeństwo ku czci św. Anny zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona o godz. 16.15., na cmentarzu. Po Mszy św. przejdziemy do kwatery grobów powstańczych, gdzie o godz. 17.00. – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

4. Jak każdego roku w Święto Przemienienia Pańskiego, w następny czwartek, 6 sierpnia o godz. 16.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 sierpnia br., Mszę św. o godz. 7.00. odprawimy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy odprawimy Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad tajemnicą różańca świętego.

6. Zapraszamy do odwiedzania dzwonnicy, w której prezentujemy wystawę malarstwa p. Zofii Czekierda i p. Wojciecha Hawryłkiewicza.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty,
  • w piątek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
  • w sobotę, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. We wtorek 28 lipca br., przypada wspomnienie dowolne św. Szarbela. Mszę św. ze wspomnienia odprawimy o godz.18.00., a po Mszy św. odmówimy litanię do Świętego. Na zakończenie, dla chętnych udzielimy namaszczenia olejem św. Szarbela.