Komunikaty duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r.

1. Nabożeństwo ku czci św. Anny  zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W czwartek, 28 lipca, o godz.18.00. odprawimy Mszę św. w intencjach Czcicieli Świętego Szarbela. Po Mszy, przy wystawionych relikwiach Świętego odprawimy nabożeństwo ku Jego czci. Na zakończenie, dla chętnych osób będzie możliwość namaszczenia olejem Świętego.

3. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w intencji rządzących naszą Ojczyzną, o dary Ducha Świętego potrzebne do mądrego i roztropnego podejmowania decyzji. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

4. Ponawiamy zbiórkę różańców dla pogrążonych w wojnie mieszkańców Ukrainy.  Osoby mające różańce, z których nie korzystają, proszone są o złożenie tego daru w pudełku przeznaczonym na ten cel przed kaplicą św. Anny.

5. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny obchodzić będziemy w niedzielę 31 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 22 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

6. W poniedziałek, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona o godz. 16.15., w kościele. Po Mszy św. przejdziemy na cmentarz parafialny do kwatery grobów powstańczych, gdzie o godz. 17.00. – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

7. Jak każdego roku w Święto Przemienienia Pańskiego w piątek, 6 sierpnia o godz. 16.00., zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• – w poniedziałek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła, w tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00.,
  • – w piątek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.