Komunikaty duszpasterskie – XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r.

1. Nabożeństwo ku czci św. Anny  zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W piątek, 28 lipca, o godz.18.00. odprawimy Mszę św. w intencjach Czcicieli św. Szarbela. Po Mszy, przy wystawionych relikwiach Świętego odprawimy nabożeństwo ku Jego czci. Na zakończenie, dla osób chętnych będzie możliwość namaszczenia olejem Świętego.

3. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona o godz. 16.15., w kościele. Po Mszy św. przejdziemy na cmentarz parafialny do kwatery grobów powstańczych, gdzie o godz. 17.00. – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w lipcu w intencji młodzieży, aby prowadzona przez Ducha Świętego była świadkiem wiary i czystych obyczajów. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

5. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 30 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w Nowennie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

6. Galeria Dzwonnica zaprasza. na wystawę malarstwa p. Andrzeja Brzozowskiego.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  • we wtorek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła, w tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00.,
  • w sobotę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.