Komunikaty duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 roku

1. Trwa nowenna do św. Anny – nasze przygotowanie do uroczystości odpustowej. Nabożeństwo ku czci św. Anny, patronki naszej parafii zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę,29 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne: – w poniedziałek, 23 lipca, Święto św. Brygidy, zakonnicy, – wewtorek, 24 lipca, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, – w środę, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. W środę, 25 lipca, przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Centrum Kultury Wilanów i nasza parafia serdecznie zapraszają na „Koncerty letnie u św.Anny”. Dziś o godz.19.00., w naszym kościele koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Izabeli Jaskólskiej – Stańczak – skrzypce i Natalii Knyziak– organy.

6. W sobotę 28 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Szarbela, o godz. 12.00. zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z podziękowaniem za otrzymane łaski za Jego wstawiennictwem, a po Mszy o godz. 18.00 zostanie odmówiona Litania do św. Szarbela. Wszystkich czcicieli Świętego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele, serdecznie zapraszamy.

7. Z inicjatywy parafian w naszej parafii zostanie powołane Bractwo św. Anny. Z inicjatywy Bractwa istniejącego przed wojną, została wybudowana kaplica wyposażona w marmurowy ołtarz, obraz św. Anny Samotrzeciej, stiukową dekorację ścian i wizerunki świętych z Rodziny NMP na kopule kaplicy. Reaktywowanie Bractwa będzie przywróceniem ciągłości tradycji parafialnej św. Anny w Wilanowie i możliwością podjęcia działalności zmierzającej do przywrócenia rodzinie należnej jej godności. Bliższe informacje na temat powstającego Bractwa i członkostwa w tej wspólnocie, można uzyskać po Mszy św. u osoby pełniącej dyżur, w zależności od pogody, przed kościołem lub w kawiarence.