Komunikaty duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 26 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowenna do św. Anny będzie trwała do 25 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

3. Zapraszamy do odwiedzania dzwonnicy, w której prezentujemy wystawę malarstwa p. Zofii Czekierda i p. Wojciecha Hawryłkiewicza.

4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny,
  • w czwartek 23 lipca, Święto św. Brygidy, zakonnicy,
  • w piątek, 24 lipca, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  • w sobotę, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W czwartek, 25 lipca, przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00.