Komunikaty duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018 roku

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Siostry Pasjonistki, które posługują w naszej parafii od 66 lat obchodzą Jubileusz 100-lecia istnienia Zgromadzenia. Z tej okazji o godz. 11.30. w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp. Michała Janochy.

3. Na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III prowadzona jest akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych.

4. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 29 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 20 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

5. W tym tygodniu, w poniedziałek, 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Konrad Sebastian Więckowski, kawaler z parafii św. Szczepana w Warszawie i Marta Magdalena Skoczylas, panna z parafii św. Szczepana w Warszawie – zapowiedź II.

Adam Supernak, kawaler z parafii tutejszej i Paulina Irena Oprocha, panna z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Warszawie – zapowiedź II. Grzegorz Jakubowski, kawaler z parafii tutejszej i Justyna Aleksandra Tymek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Piotr Michał Kalinowski, kawaler z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach i Ewelina Monika Latra, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.