Komunikaty duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 rok

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo fatimskie, wraz z procesją wokół kościoła zostanie odprawione w piątek, 13 sierpnia br., po Mszy św. o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W następną niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. po komunii świętej poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.

4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy,
  • we wtorek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w środę, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  • w sobotę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:
– śp. Andrzeja Szerszenia,
– śp. Jolantę Papina,
– śp. Małgorzatę Dipont-Kawalerowicz,
– śp. Barbarę Gajowiak,
– śp. Jerzego Dąbrowskiego,
– śp. Renatę Leszczyńską,
– śp. Mateusza Zawadzkiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.