Komunikaty duszpasterskie – XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo fatimskie, wraz z procesją wokół kościoła zostanie odprawione w sobotę, 13 sierpnia br.,  po Mszy św. o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w sierpniu: o świętość kapłanów, potrzebne dary Ducha Świętego i opiekę Maryi, Matki kapłanów.  Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz.12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

4. Trwa zbiórka różańców dla pogrążonych w wojnie mieszkańców Ukrainy. Osoby mające różańce, z których nie korzystają, proszone są o złożenie tego daru w pudełku przeznaczonym na ten cel przed kaplicą św. Anny.

5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana,
  • we wtorek,  9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy,
  • w środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w czwartek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych        parafianina:

•     śp. Wiesława Snawadzka
  •     śp. Renata Mikołajczyk
  •     śp. Zofia Woźna
  •     śp. Joanna Bielowska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.