Komunikaty duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła – 22 października 2023 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych.

2. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Msza św. w języku łacińskim, ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona o godz. 20.00.

4. W niedzielę 5 listopada siostry katechetki wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszają wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych pod tytułem „Każdy może być Świętym”. Już od dziś można zacząć przygotowania: trzeba wybrać ulubioną świętą lub świętego patrona i przygotować strój – przebranie. 5 listopada zgromadzimy się przebrani za świętych na Mszy św. o godz. 11.30., po której przewidujemy około dwugodzinną zabawę z niespodziankami. Gorąco zachęcamy do udziału całe rodziny. Szczegóły znajdują się na plakatach.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkania Wilanowskiej Wspólnoty Młodzieżowej. To grupa dla młodych ludzi powyżej 14 roku życia, którzy chcieliby świadomie przeżywać swoją wiarę, dla których wiara i Kościół są ważne i chcieliby poznać rówieśników wyznających te same wartości. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00. w Kanonii.

6. W środę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

7. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

8. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

9. W tym tygodniu, w sobotę, 28 października, przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.