Komunikaty duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W najbliższy poniedziałek, 6 lipca br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 7 lipca br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i kościoła. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. Klub Honorowych Dawców Krwi DAR SERCA serdecznie zaprasza do honorowego oddania krwi podczas akcji „Królewski Dar”. Krew będzie można oddać w następną niedzielę, 12 lipca br., w godz. 11.00.-16.00. na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III.

5. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 26 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 17 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

6. Zapraszamy do odwiedzania dzwonnicy, w której prezentujemy wystawę malarstwa Zofii Czekierda i Wojciecha Hawryłkiewicza.

7. Koło Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską  Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 11 lipca br., w 29 rocznicę powstania Radia Maryja.  Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w Zakrystii lub pod tel. 605-095-809.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
– w poniedziałek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy,
– środę, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
– w sobotę, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.